Orli porazili Benešov i podruhé a míří do semifinále

Petr Sobol, 17.02.2018 Ráno čeští hokejisté udolali Kanadu, odpoledne Orli zvítězili na ledě Horního Benešova. Zatímco první domácí utkání Orlová ovládla s přehledem, v sobotní odvetě to bylo větší drama. Favorizovaní Orli ho ale zvládli, vyhráli 6:3 a zajistili si postup do semifinále.

17.02.2018 od 15:00

TJ Horní Benešov - HC Orlová 3:6 (1:1, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 4. Lichý (Vrábel), 22. Vaněk, 28. Pražák (TS) – 15. Matějíček (Štefanka, Hegegy), 36. Juházs (Štefanka), 44. Petrák, 55. Lenomar (Hegegy), 57. Juházs (Pavlas), 59. Hegegy.
Horní Benešov: Pospíšil – Vajda, Lichý, Podzimný, Bendík, Pělucha – Skopal, Fraš, Vrábel – Zigmund, Hlísta, Vaněk – Pražák, Adamec.
Orlová: Urbánek (Gleich) - Štefanka, Zientek, Hegegy, Zámecznik, Tomis - Zákuťanský, Matějíček, Lenomar, Pavlas, Juhász, Pavlát, Vaštík, Dýrr, Petrák, Benka-Rybár, Tvrdík.
Orli sice byli povzbuzeni vysokou domácí výhrou, do utkání ale lépe Horní Benešov, který už ve čtvrté minutě vedl 1:0. Ještě do přestávky srovnal Matějíček, jenže v úvodu druhé třetiny domácí vstřelili dvě branky a ujali se vedení 3:1.

Marodovi svěřenci věděli, že kdyby inkasovali počtvrté, se zápasem by už těžko něco dělali. Ještě do přestávky ale snížil Juhász a v posledním dějství hosté předvedli parádní jízdu. Ve 44. minutě srovnal Petrák a rozhodující trefu vstřelil o jedenáct minut později Lenomar. V závěru se znovu prosadil Juhász, trefil se také Hegegy a orlovští hokejisté začali slavit postup do semifinále.