Orlová zvládla nájezdové drama a z Uničova veze vítězství

Petr Sobol, 13.01.2013 Už před nedělním zápasem na ledě Uničova bylo jasné, že Orlovou nečeká snadná úloha. A to se potvrdilo. Souboj čtvrtého s prvním nabídl dramatickou podívanou, kterou musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byl nakonec úspěšnější náš tým, kterému druhý bod zajistil Vít Grepl. Orlová tak zůstává v čele tabulky, kde se však její náskok ztenčil na šest bodů před druhou Kopřivnicí.

13.01.2013 od 17:00

HC Uničov - HC Orlová 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Galgonek (Ciupa), 17. Skácel (Kavulič), 33. Navrátil (Provaz, Galuška), 36. Urbánek (Štefanka), 38. Studený (Urbánek), 58. Syrůček (Kavulič, Skácel), 65. Grepl - rozhodující sn. Vyloučení: 11:12. Využití: 2:2. Diváci: 174. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Uničov: Turek, (Misiorz) - Trojan, Hrdlička, Hodulák, Řezáč, Navrátil, Syrůček, Gerhát, Kavulič, Zatloukal, Winkler, Galuška, Klíč, Skácel, Provaz, Navrátil, Chytil
Orlová: Urbánek, (Kolář) - Podešva, Golab, Mintěl, Novák M., Urbánek, Stefanka, Studený, Galgonek, Grepl, Kanaloš, Novák J., Matějíček, Hanzl, Szajter, Ciupa, Plášek, Kotásek.
Uničov byl před vzájemným soubojem čtvrtý, už v Orlové ale ukázal, že patří mezi to lepší, co krajský přebor nabízí. Orlová tak sice byla favoritem, věděla však, že ji nečeká ani trochu lehká práce. A zápas podle toho také vypadal.

Po desíti minutách hry otevřel skóre Michal GALGONEK, vedení ale Orlová do konce třetiny neudržela. Oproti posledním zápasu dostal přednost v brance Urbánek, kterého ještě do přestávky propálil SKÁCEL.

Nerozhodný stav vydržel až do druhé poloviny zápasu. Pak se ale k puku dostal NAVRÁTIL a domácí dokonce vedli. Orlová však v letošní sezoně už několikrát dokázala nepříznivé skóre zvrátit, což se ji povedlo i nyní. A byl u toho Tomáš URBÁNEK, který svou první brankou v sezoně prolomil své střelecké čekání a srovnal na 2:2. Orlovou navíc dostal na koně, čehož využil Václav STUDENÝ, který ještě do druhé sirény vrátil vedení na stranu Orlů.

Orlová mířila ke třem bodům. Uničov však v závěru zápasu zvýšil na obrátkách a necelé tři minuty před koncem díky SYRŮČKOVI srovnal. V závěru hrací doby už branka nepadla, nerozhodlo ani prodloužení a tak se šlo na nájezdy. A v těch se radovali Orli, který druhý bod zajistil Vít GREPL.

Orlová tak vyhrála už čtrnáctý zápas, zápas nad Kopřivnicí se sice o jeden bod ztenčil, během následujících tří týdnů se ale Orli představí třikrát v řadě doma. Už v neděli hostíme Rožnov B, po kterém do Orlové dorazí Studénka a Bohumín.