Orlová porazila Studénku a k titulu jí chybí jedna výhra

Tomáš Salamon, 27.01.2013 Proti Studénce Orli předvedli opět solidní a vyrovnaný výkon. Ujali se vedení a postupem času jej navyšovali. Jednou sice inkasovali po zbytečné individuální chybě, ale i tak si v poklidném tempu dokráčeli pro pohodové vítězství 7:1.

27.01.2013 od 17:00

HC Orlová - HC Studénka 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 10. Hanzl (Kanaloš), 17. Plášek (Urbánek T., Szajter), 24. Štefanka (Matějíček), 31. Mintěl (Szajter, Zakuťanský), 50. Kanaloš (Zámecznik), 58. Galgonek (Matějíček), 58. Ciupa (Plášek) - 53. Čáň. Rozhodčí: Koziol - Dubčák, Kašinký. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 340. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.
Orlová: Urbánek R. (Kolář) - Podešva, Mintěl, Štefanka, Urbánek T., Goláb, Novák Mich., Zámecznik - Studený, Szajter, Matějíček, Galgonek, Kotásek, Grepl, Ciupa, Plášek, Kanaloš, Hanzl, Novák J.,
Studénka: Horyl (Válek) - Kuchař, Kvasnica, Herman, Holaník, Novák Mar., Lindovský - Merta, Tomášek, Pokorný, Sochorek, Rožánek, Orszulik, Janečka Lukáš I., Čáň, Urbánek A., Horák, Janečka Lukáš II., Pauliak

Osmnácté kolo patřilo repríze loňského finále. Na orlovský led přijela Studénka, které sice patří páté místo v tabulce, ale do Orlové poslala v minulém kole výstražný vykřičník poté, co porazila Kopřivnici 3:2 v prodloužení. Jenže, kdo by čekal drama, byl na omylu. Úvod byl sice z obou stran vlažný a nebyli jsme svědky bůhví jaké podívané, nicméně Orli s přibývajícím časem přidávali na obrátkách a svůj brankostroj rozjeli v desáté minutě. To se předvedla řada Hanzl, Kanaloš, Pláše, která v tomto zápase působila velmi aktivně a svým pohybem a bojovností dělala soupeři obrovské problémy. Úspěšným zakončovatelem byl rychlík Jakub Hanzl. Posléze si Studénka vytvořila dvě velké šance, ale René Urbánek je ustál a v první části dávali góly pouze domácí. Druhým úspěšným střelcem se stal Dominik Plášek, který zužitkoval přesnou přihrávku Tomáše Urbánka. Do přestávky se už skóre neměnilo.

První třetina byla zvláštní tím, že jsme v ní neviděli ani jedno vyloučení, ale to si sudí vynahradil v části druhé. Ve dvaadvacáté minutě poslal na dvě minuty sednou hákujícího Čáně a Filip Štefanka tvrdou ranou přesilovku zužitkoval. Následně svou početní výhodu nevyužili hosté, aby pak ve třicáté minutě šli znovu do čtyř a nechali Orly vyniknout. Naši kluci přesilovku sehráli výborně a po jednadvaceti sekundách Martin Mintěl od modré vyslal přesný příklep, který skončil za zády brankáře Horyla.

Gólový účet třetí třetiny otevřel v padesáté minutě Dominik Plášek, který dostal přesnou přihrávku od Patrika Zámecznika, který se neukvapil, dobře odmítl bránícího hráče a přesně načasovaná bekhendová přihrávka, kterou Pláškovi předložil před prázdnou branku, mu vynesla první kanadský bod v orlovském dresu.

Do konce zbývalo necelých sedm minut a vypadalo to, že René Urbánek si připíše čisté konto, jenže na konci čtyřiapadesáté minuty se Martin Mintěl dopustil individuální chyby a daroval samostatný nájezd Davidu Čáňovi, který si s nečekanou příležitostí věděl rady. Orli však další drama nepřipustili a i přes oslabení v rozmezí šestapadesáté a osmapadesáté minuty ukázali kdo je na ledě pánem. Nejprve došlo ke kuriózní situaci, kdy převaha domácích zmátla čárového rozhodčího a odpískal jim zakázané uvolnění, přestože hráli v oslabení. Sudího však omlouvá to, že opravdu nešlo poznat, že Orli hrají ve čtyřech a ti to potvrdili dvěma góly, které dali ještě v témže oslabení. Nejprve se z mezikruží prosadil Michal Galgonek a dvanáct sekund po něm z bezprostřední blízkosti i Jakub Ciupa. Konec zápasu dohráli Orli v oslabení poté, co rozhodčí trochu sporně posoudil Štefankův obranný zákrok, ale to je vůbec mrzet nemuselo, protože bylo jasné, že další tři body jim už nikdo nevezme.

V tabulce nyní mají osmibodový náskok a jelikož i Kopřivnice má ještě před sebou pauzu, stačí Orlům jediné vítězství k zisku titulu! A to i v případě, že půjde o výhru v nájezdech nebo v prodloužení! Pokud vše dopadne, jak má, tak se oslav dočkáme již tuto neděli na domácím zápase po utkání s Bohumínem!