Orli zápas nezvládli a vysoko prohráli. O vítězi baráže se rozhodne v sobotu

Petr Sobol, 13.03.2013 Hokejisté Orlové matchball a velkou šanci na postup do druhé ligy ve středu nevyužili. Zápas s Valašským Meziříčím nezvládli. Rozhodl úvod druhé třetiny, kdy hosté využili dvě přesilovky, vytvořili si třígólový náskok a vedení už nepustili. Skóre se nakonec vyšplhalo až ke konečnému výsledku 7:0 a o osudu baráže rozhodne sobotní duel ve Valašském Meziříčí.

13.03.2013 od 18:00

HC Orlová - HC Bobři Valašské Meziříčí 0:7 (0:0, 0:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 21. Bokroš (Voznica), 25. Ambruz (Heča, Bokroš), 26. Vajda (Varga Mir., Varga Dav.), 40. Bokroš (Ambruz, Heča), 42. Varga Mir. (Mikel, Coufal), 52. Martiník (Smetana), 58. Voznica (Ambruz, Heča). Vyloučení: 14:12. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Průběh utkání: 0:7.
Orlová: Urbánek R. (Kolář) – Podešva, Csobok, Szajter, Ciupa, Goláb, Zamečník, Plášek, Divoký, Novák M., Studený, Urbánek T., Štefanka, Galgonek, Grepl, Zakuťanský, Kanaloš, Matějíček, Fábry, Hanzl, Mintěl.
Val. Meziříčí: Slovák (Netolička) – Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kolovratník, Kvapil, Martiník, Maršálek, Mikel, Prycl, Smetana, Varga D., Vajda, Varga Mar., Varga Mir., Voznica.
Do zápasu vstoupili o něco aktivněji domácí, hra se ale poměrně rychle vyrovnala. Žádný z brankářů nemusel nějak výrazněji zasahovat, oba si ale osahali puk a začali se zahřívat do rychlejšího tempa. A více se zapotil domácí Urbánek, okolo jehož branky hosté dokázali vytvořit tlak a snažili se otevřít skóre. Na druhé straně se do šance dral Studený, v brance neskončila dělovka Štefanky. Největší šanci první třetiny měl Matějíček, který se tísněný snažil do branky prostrčit puk, červené světlo za Slovákem ale nerozsvítil.

To druhá třetina už přinesla jiný obraz hry. Bobři na nic nečekali a ihned se usadili před Urbánkem. Z toho pramenil orlovský faul, který ihned přesnou trefou potrestal Lukáš Bokroš. Valašské Meziříčí branka nabudila a za Urbánkem chvíli na to zvonila tyč. Následně se domácí stadion dostal do varu, nesouhlasil totiž s výroky rozhodčího, který během pár okamžiků poslal Orlovou docela nepochopitelně do tří. A hosté trestali. Na modré napřáhl Martin Ambruz a bylo to 2:0. Přesilovka hostí pokračovala a další přesnou trefou se blýskl Radovan Vajda.

Domácí trenér Petr Česlík reagoval oddechovým časem, tři branky během pěti minut byly pro jeho tým opravdu moc. Hra se zklidnila, Orlová si ale nedokázala větší příležitosti vytvořit ani během přesilové hry 5 na 3. Další šanci měl Jakub Hanzl, který byl při úniku zastaven a tak dostal příležitost trestného střílení. Na Slováka ale nevyzrál. Naopak v samém závěru třetiny Orlová přišla o puk a hosté se hnali kupředu. Rychlý protiútok režíroval Ambruz, který krásně předložil Lukáši Bokrošovi a ten dával na 4:0.

Orlová věděla, že pokud chce zápas zvrátit, musí udeřit hned v úvodu třetí třetiny. Místo toho ale přišlo další vyloučení. Střela Mikela skončila na Miroslavu Vargovi, ten se ale rychle zorientoval a poslal puk do prázdné klece za bezmocného Urbánka. V té chvíli bylo více méně jasno, že je rozhodnuto. Bobři začali šetřit síly a zápas už se spíše jen dohrával. Přesto měli hosté navrch jak herně, tak gólově. Z toho pramenil jeden z úniků, který zakončoval Ondřej Martiník.

Necelé tři minuty před koncem uzavřel skóre přesnou střelou Jakub Voznica. Své názory si ještě stihli vyřídit Szajter s Martinem Vargou, což byl asi jediný faktor, který vzešel vítězně pro Orlovou. Bobři zaslouženě vyhráli 7:0 a o osudu série rozhodne sobotní utkání ve Valašském Meziříčí.