Druhá liga zůstala jeden gól daleko

Tomáš Salamon, 16.03.2013 Orli dnes nastoupili ke třetímu barážovému utkání ve Valašském Meziříčí. Domácí se sice ujali vedení, ale Orlová otočila skóre a po první třetině vedla 1:2. Ačkoliv měla navrch i po zbytek utkání, nakonec podlehla o gól 3:2 a pokud se nenaplní úvahy o rozšíření druholigové soutěže, tak i příští rok zůstane v krajském přeboru.

16.03.2013 od 17:00

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Orlová 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Martiník (Varga Mar.), 27. Varga D. (Coufal), 48. Varga D. (Ambruz) – 13. Matějíček (Kanaloš), 17. Zakuťanský (Ciupa, Szajter).
Val. Meziříčí: Slovák - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kolovratník, Kvapil, Martiník, Maršálek, Mikel, Prycl, Smetana, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vajda, Voznica
Orlová: Urbánek - Podešva, Szajter, Ciupa, Golab, Zámečník, Plášek, Kotásek, Novák, Studený, Urbánek, Štefanka, Galonek, Grepl, Zakuťanský, Kanaloš, Divoký, Matějíček, Fábry, Hanzl, Mintěl

Už v úvodní třetině nabídl rozhodující souboj první dramatickou zápletku. Bobři chtěli prolomit tradici předchozích barážových zápasů, kdy vítězil vždy hostující tým. Po dvou minutách dostali možnost přesilové hry, ale srážela je špatná kombinace a postupem času se do hry začali zapojovat i hosté. První gól však padl do sítě Orlové. Martin Varga našel křižným pasem v pravém kruhu Ondřeje Martiníka, který se do puku náležitě opřel a trefil mezeru mezi betony přesouvajícího se Reného Urbánka.

Vzápětí domácí putovali do čtyř, což sice ještě soupeř nevyužil, ale po skončení přesilovky se už dostal k vyrovnání. Z druhé vlny dojel Kanalošovu akci Marek Matějíček a mířil přesně nad lapačku. A Orlová tím v první části ještě neřekla poslední slovo! V 17. minutě využil chybu domácí obrany Michal Zakuťanský, takže druhé lize byli rázem blíž hosté.

Záhy po příchodu z kabin navíc Matějíček neproměnil další šanci, ve které ho brankář Slovák vychytal. Na druhé straně zase Coufal pohrdnul prázdnou bránou, ale příliš dlouho ho to nemrzelo. Valašské Meziříčí totiž zvýšilo svůj tlak, šlo na přesilovku, a tu dokázalo zužitkovat. Právě Coufalovu střelu vytěsnil Urbánek jen na hůl Davida Vargy, jenž se nemýlil a srovnal.

V dalších početních výhodách se Bobři spíš trápili a když hráli ve čtyřech sami, musel je od inkasování uchránit Jiří Slovák. Jakub Ciupa byl před ním úplně sám, jenže ani natřikrát recept na domácího gólmana nenašel.

Do poslední třetiny tak týmy vstupovaly za nerozhodného stavu. Zápas sice atraktivitu nepostrádal, ale žádný z týmů nechtěl udělat osudovou chybu. Jenže Orlová ji udělala. Ve 48. minutě ujel po pravé straně hřiště Martin Ambruz, jehož rána Urbánkovi vypadla přímo do cesty nehlídanému Davidu Vargovi.

Domácí útočník se tak stal hrdinou večera, svým druhým gólem se postaral o další obrat zápasu, na který už hosté neodpověděli. Času na srovnání sice měli dost, jenže na Slováka recept nenašli. Nervózní závěr tak nic nezměnil na tom, že Valašské Meziříčí si druhou ligu zahraje i v sezóně 2013/14, zatímco Orlovou s největší pravděpodobností čeká znovu jen boj v krajském přeboru.