Karta se obrátila. Bobři opláceli stejnou mincí

Tomáš Salamon, 16.08.2013 Ve středu Orli na ledě jasně dominovali a naprosto zaslouženě zvítězili 5:1. Bobři však nechtěli stejný výsledek znovu připustit a dnes na svém ledě zvítězili totožným výsledkem.

16.08.2013 od 17:00

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Orlová 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 24.Mir. Varga (Kvapil, D.Varga), 30.Randýsek (Mar. Varga, Kovář), 53. Sochora (Zábojník, Ma. Varga), 54. Kovář (Zábojník), 57. Kovář (Heča) – 39. Sznapka (Mareček). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Val. Meziříčí: Slovák (Netolička) – Heča, Prycl, Sochora, Kvapil, Kolovratník, Tomiga, Kovář, Zábojník - Varga D., Stráněl, Polášek, Varga Mir., Varga Mar., Martiník, Babiš, Randýsek, Slovák, Krčma, Novosad
Orlová: Smolka (Seifert) – Csöbök, Novák M., Fišera, Zámečník, Tomis, Vydra, Ondrek, Sznapka – Kotásek, Pavlát, Studený, Szajter, Zakuťanský, Kanaloš, Matějíček, Ciupa, Mareček, Michálek, Klečka, Plášek, Miczek
Autorem reportáže je Jakub Nikl, redaktor hcvm.cz

Vstup do utkání Bobrům nevyšel úplně představ a Orlová byla v prvních minutách lepším mužstvem. Její šance ale končily na brankáři Jiřím Slovákovi. Postupně se ale hra vyrovnala a oba týmy si vytvářely šance. Ondřej Martiník dokonce rozezvonil tyč za Smolkou. Ten musel před svou brankou postupně řešit více a více situací a i díky jeho skvělým zákrokům se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina pokračovala v nastoleném trendu a Bobři si postupně získávali převahu. Tu vyjádřil gólově Miroslav Varga, který poslal puk za Smolkova záda. Ani Jiří Slovák v brance Valašského Meziříčí se nenudil a svými zákroky vydatně pomáhal Bobrům k vedení. Pak přišla třicátá minuta, která přinesla snad nejhokejovější moment utkání. Robin Kovář ve vlastní třetině převzal puk, se kterým se rozjel až do útočné třetiny Orlové. Přestože byl na útočné modré fpřidržen, dokázal krásnou zadovkou posunout puk Martinu Vargovi, který pak neomylně našel najíždějícího Marka Randýska. Ten nekompromisní ranou pod horní tyčku vstřelil svou první branku za A tým Bobrů a poslal Valašské Meziříčí do dvou brankového vedení. Do kabin se ovšem šlo za stavu 2:1. To když minutu a půl před sirénou propálil Slováka Sznapka.

Kdo čekal ve třetí třetině závěrečný tlak Orlové v honbě za vyrovnáním, musel být lehce zklamán. Obraz hry se totiž nesl v podobném duchu, jako v předchozích třetinách. Bobři byli lepším mužstvem, ale dlouho se jim nedařilo svou převahu promítnout i do ukazatele skore. To se podařilo až navrátilci do sestavy ValMezu Petru Sochorovi, který z bezprostřední blízkosti dorazil odražený puk do sítě. Hned o chvíli později přidal další branku Robin Kovář, který ukázal své šikovné ruce. Další radost fanoušků Bobrů přišla v 57.minutě, když ve vlastním oslabení ujíždělo duo Heča - Kovář na Smolku. Jan Heča vystřelil, Smolka puk vyrazil pouze k Robinu Kovářovi, který se v podobných pozicích rozhodně nemýlí. Bobři tak Orlové do puntíku vrátili porážku ze středečního utkání.