Zubři nás přehráli. Udržení druhé ligy stále není jisté

Tomáš Salamon, 15.02.2014 Orlová si v utkání s Přerovem dokázala vytvořit dvoubrankový náskok, ale pak už gól padaly pouze za záda Reného Urbánka. Bylo jich celkem pět a Zubři si odvezli všechny body. Orli tak stále nemají účast v příštím druholigovém ročníku jistou a buď budou muset vybojovat body jindy nebo spoléhat na prohry jednoho ze soupeřů pod nimi.

15.02.2014 od 17:00

HC Orlová - HC ZUBR Přerov 2:5 (2:0,0:3,0:2)

Branky a nahrávky: 7. Galgonek (Blatoň), 20. Hoďa (Blatoň) – 21. Sakrajda (Janota), 29. Goiš (Kovařík), 32. Pala (Ditrich), 41. Goiš, 46. Šťastný (Goiš, Osina).. Rozhodčí: Koliba - Moravec, Rožánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 114. Průběh utkání: 2:0,2:5.
Orlová: Urbánek (Seifert) – Štefanka, Sznapka, Hoďa, Zientek, Hegegy, Vydra – Pavliš, Studený, Grepl – Blatoň, Galgonek, Mráz – Szajter, Voznica, Diviš – Plášek, Badžo, Matějíček
Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Tomeček, Haloda, Zbořil – Goiš, Šťastný, Kovařík – Ditrich, Brančík, Sakrajda – Kolář, M. Kratochvíl, Blinka – Školoud, Málek, Š. Kratochvíl
V úvodu utkání působili pohyblivěji hosté, ale Orlová rychle dokázala srovnat tempo a do vedení šla jako první. Poté, co Vojtek vyrazil Blatoňovu ránu, pohotově s dorážkou přispěchal Michal Galgonek a otevřel skóre. Následně šlo vidět, že hosté zvýšili tempo a pokoušeli se o vyrovnání, ale postupem času jejich tlak začal uvadat a Orlová předvedla pár dobrých kombinací, čímž hosté znejistěli. Dopustili se několika hrubých chyb, které sice zůstaly nepotrestány, ale šlo vidět, že po psychické stránce Zubrům nepřispěly, protože nepřesností začalo přibývat. Vše vyvrcholilo krátce před sirénou, kdy Jan Blatoň obkroužil brankou a přesně našel Davida Hoďu, jehož hosté nedůsledně pokryli a ten z první mohl navýšit vedení.

Krátce po zahájení druhé třetiny se vhazovalo před orlovskou brankou a Zubři se po buly hned dostali do šance, kterou zužitkoval Petr Sakrajda. Gól hosty nakopl do dalšího průběhu, ve kterém přidali další dva góly. Nejprve se prosadil Jiří Goiš a krátce na to lehkou střelou poslal do vedení Radomír Pala Domácí dlouho reklamovali posunutí Urbánkovy branky, ale neuspěli. Přestože gólově prostřední dějství ovládli hosté, na jednu branku se rozhodně nehrálo. Domácí měli také solidní šance a zápas byl před poslední částí naprosto otevřený.

Třetí třetinu začali hosté rovněž rychlou brankou. Sznapka se při rozehrávce nechal obrat a Jiří Goiš, kterému se otevřela volná cesta k brance se nemýlil. Stejný hráč byl i o pět minut později u dalšího gólu, když vypálil a Urbánek vyrazil pouze na hůl Davida Šťastného, který měl před sebou odkrytou branku a nemohl se netrefit. Krátce na to puk do branky dotlačili i domácí, ale gól nebyl uznán pro údajné kopnutí. Orli pak dostali možnost tří slepených přesilovek, ale příliš šancí si v nich nedokázali vytvořit. Další branka nepadla a Zubři si z orlovského ledu odvezli zasloužené vítězství.